Konut Sigortası

Sık Sorulan Sorular

Konut Sigortası evinizde meydana gelebilecek risklere karşı evinizi güvence altına alan sigorta türüdür. Konut sigortası hırsızlık, terör, deprem, sel ve diğer doğal afetlerde meydana gelebilecek hasarlara karşı evinizi korumayı amaçlayan sigorta çeşitidir.

DASK(Deprem Sigortası) depremde ve deprem sonrasında oluşabilecek (yangın, infilak) hasarları güvence altına alan sigorta türüdür.
Konut Sigortası poliçe kapsamında bulunan risklere karşı evinizi güvence altına alır. Aynı zamanda DASK (Deprem Sigortası) yetersiz kaldığı durumlarda devreye girer ve hasarın eksik kalan kısmını karşılar.

Konut sigortasını, internet üzerinden teklif alarak ya da Sigortam Jet’in 0850 811 01 11 numaralı bilgi ve destek hattını arayarak satın alabilirsiniz.

Konut sigortası evinizi; deprem, sel, su baskını, yangın, hırsızlık, yer kayması, araç çarpması gibi birçok maddi hasara karşı güvence altına almanızı sağlar.

Konut Sigortası poliçenizdeki teminatlar ve limitler dahilinde hasarınız karşılanır ve uğradığınız zarar sigorta şirketi tarafından size ödenir.

Evinizi oluşabilecek risklere karşı güvence altına almak ve maddi hasarlardan doğabilecek kayıpları minimum seviyeye indirmek için konut sigortası yaptırılmalıdır.

Ev sahiplerinin yanı sıra kiracılar da konut sigortası yaptırabilir. Ev sahipleri bina teminatı kiracılar ise eşya teminatı yaptırabilirler.

Konut sigortası; mücevher ya da nakit para gibi bazı kişisel eşyaları teminat altına almayabilir. Yine bu durum da sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir.

Teklif Alın

  Success! Your message has been sent to us.
  Error! There was an error sending your message.

  Konut Sigortası

  Evinizi koruma altına almanın en güvenli yollarından biri konut sigortası yaptırmaktır. Konut sigortası, hem sizi ve ailenizi hem de evinizi günlük hayatınızda karşı karşıya kalabileceğiniz birçok öngörülemeyen riskten korur. Konut sigortası poliçesinin sunduğu teminat, evinizden çok uzaklardayken bile kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olur. Böylece küçük bir maliyetle konutunuzu teminat altına alabilirsiniz.

  Konut Sigortası Nedir?
  Konut sigortası, evinizi kazalardan, yangından, terörden ya da hırsızlıktan kaynaklanan hasarlara karşı koruyan bir güvencedir. Bu güvence yıllık olarak düzenlenen konut sigortası poliçesi ile sağlanır. Konut sigortası poliçesi satın almak için sigortalamak istediğiniz konutun maliki olmanız gerekmez. Eğer kiracı iseniz konut sigortası yaptırarak oturduğunuz konuttaki eşyalarınızın beklenmeyen risklere karşı emniyetini sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla konut sigortası sadece ev sahiplerine kolaylık sunmaz, ikamet ettiği konutun sahibi olmayan kişiler de, birçok tehlikenin eşyalarına verebileceği zararı sigorta ile güvence altına alabilir.

  Konut Sigortasının Kapsamı
  Konut sigortası ile konutunuzu ve talebinizin olması halinde konuttaki eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Yani bina teminatını, eşyalarınızı da poliçe kapsamına dahil ederek genişletebilirsiniz. Binanın hasar görmesi durumunda içindeki eşyalar da etkileneceğinden eşyaların da teminat altına alınması, sigortanın koruyucu etkisini artırır. Eşyaların poliçe kapsamına dahil edilmesi halinde, binadaki sabit tesisat da sigorta kapsamına dahil olur. Evin maliki olmayan yani konutu kiracı olarak kullanan kişiler, sadece eşya teminatı alabilir. Diğer bir ifadeyle konut sigortası fiyatları; kişinin ödeyeceği prim tutarı, sigorta kapsamına ve talep edilen teminatlara göre değişiklik gösterir.

  Konut Sigortası Teminatları
  Konut sigortası teminatları sigortalayan şirkete göre farklılık gösterebilse de her poliçede yangın teminatı bulunur. Yangın teminatı en basit anlamıyla, konutun yangın ya da yıldırım gibi durumlara karşı emniyete alınmasını sağlar. Yangın teminatına ilave olarak sigorta poliçesinin kapsamına sel-su baskını, cam kırılması, ferdi kaza veya hırsızlık gibi risklerden kaynaklanan hasarların karşılanmasını da dahil edebilirsiniz. Su baskını teminatı dışarıdan gelen suların neden olacağı zararı, cam kırılması teminatı sabit cam ve aynaların kırılması durumunun da oluşabilecek zararı, hırsızlık teminatı çalınan eşyalardan dolayı maruz kalınan zararı ve hırsızların bina ve eşyalara vereceği zararı güvence altına alır. İlave edilebilecek teminatlardan bir diğeri olan ferdi kaza teminatı, poliçe kapsamında belirlenen bir kaza sonucu konut sigortası yaptıran kişinin vefatı halinde poliçenin lehdarına, sigorta yaptıran kişinin sürekli sakat kalması halinde ise kendisine tazminat ödenmesini sağlar. Bu tazminatın limiti ve şartları poliçede tanımlanır. Ayrıca, teminatlar arasına tesisat, tamir işleri gibi servis işlerini garanti altına alan yardım hizmetleri teminatı da eklenebilir. Benzer şekilde, deprem, enflasyondan korunma, dahili su, yer kayması, araç çarpması ve fırtına gibi teminatlar da poliçeye dahil edilebilir.

  Konut Sigortası ile Karşılanmayan Riskler
  Bina ve eşyalarınızı koruma altına alan konut sigortası, bazı riskleri karşılamaz. Bu riskler, genel olarak nakit para, değerli mücevherler ve değerli kişisel eşyalar olarak sıralanabilir. Bazı sigorta şirketleri ilave prim ve kilitli bir yerde olması şartıyla para ve değerli eşyaları kapsam içine alsabilir.
  Konut sigortası yaptırarak, öngörülmeyen tehlikelerin evinize ve eşyalarınıza verebileceği zararların rahatlıkla önüne geçebilirsiniz. Böylece küçük bir maliyetle büyük risklere karşı paha biçilemez bir koruma satın alabilirsiniz. Sigortamjet ile hem evinizi ve eşyalarınızı koruyabilir hem de bütçeniz için en uygun çözümlerle tanışabilirsiniz.